

MANTOJUMA DIENA JŪRMALĀ
2023. gada 16.septembrī norisinājās MANTOJUMA DIENA Jūrmalas Brīvdabas muzejā, kas ļāva iepazīt piekrastē izzūdošās kultūrvēsturiskās vērtības.
Kopā ar meistari Anitru Toomu no Rojas apguvām seno zvejas tīklu darināšanas prasmi, veidojot ikdienā noderīgu iepirkuma tīkliņu.
Savukārt mellužnieks Voldemārs Surgunts dalījās no tēva mantotajās skalu grozu darināšanas prasmēs, kas agrāk tika plaši pielietotas zemeņu grozu veidošanā Jūrmalā.
Senās prasmes ir daļa no Jūrmalas identitātes. Pasākuma laikā veidojām neformālu sarunu - DOMNĪCU par senajām zvejas prasmēm Jūrmalā.
2024. gada 14.septembrī sadarbībā ar Jūrmalas muzeju, Latvijas dzelzceļu un Jūrmalas teātra jauniešu studiju četrās dzelzceļa stacijās tiek īstenota Mantojuma diena PIEJŪRAS MANTOJUMS, kuras ietvaros Lielupē, Pumpuros un Slokā dienas laikā tiks atskaņoti audioieraksti – tuvāko apkaimju senāku un jaunāku laiku atmiņu stāsti, kas uzbur seno Jūrmalas piejūras ainavu. Līdztekus norisināsies arī Jūrmalas muzeja un Latvijas dzelzceļa vēsturnieku vēstījumi par pilsētai nozīmīgām kultūrvēsturiskām vērtībām.

ZEMEŅU DIENA ASAROS
2023. gada 6.jūlijā dzelzceļa stacijas "Asari" stikla piebūve pārvārtās par pop-up svētku norises vietu, kur norisinājās pirmā ZEMEŅU DIENA ASAROS. Dienas laikā jau no agra rīta varēja baudīt zemeņu SPA, radošās meistarklases ģimenēm, uzzināt ko jaunu par zemeņu vēsturi Jūrmalā, kā arī piedalīties restorāna 36.līnija šefpavāra Laura Aleksejeva vadītajā kulinārajā meistarklasē.
Projekts īstenots ar Jūrmalas valstspilsētas atbalstu „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros

AMATU SKOLA
Jūrmalas Amatnīca uzsāk amatu apmācību ciklu – Amatu skola, kas paredzēts padziļinātākam ieskatam seno prasmju apguvē. 2024. gada rudenī ir iespēja apgūt klūgu pinumu un celu jostu aušanas prasmes.

VIRTUĀLĀS
MEISTARKLASES
Projekta "Virtuālās meistarklases" ietvaros ir iespēja iepazīt prasmes, kas tiek koptas un saglabātas Jūrmalā, apgūstos dūrgaļu adīšanu, ziedaino jostu aušanu, uzzinot vairāk par kokles spēli, knipelētajām mežģīnēm un etnogrāfisko cimdu adīšanu, seno rotu darināšanu un dravniecību, kā arī citām amatu prasmēm.
Projekts īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla un Jūrmalas valstspilsētas atbalstu „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros.

AMATU
PLENĒRS
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā kopš 2022. gada norisinās Amatu plenērs, kas 2022. un 2024. gadā ir veltīts arheoloģiskajam tērpam. Plenēra ietvaros ir iespēja apmeklēt lekcijas, kā arī praktiskās nodarbības.
Pirms uzsākt veidot savu arheoloģisko tērpu, ir būtiski izprast laikmeta kontekstu un teritoriālās iezīmes. Amatu plenērs paredzēts kā teorētisko un praktisko zināšanu apvienojums, kas sniedz iespēju gūt ieskatu šī brīža pētījumu rezultātos, gan veidot praktiski kādu no arheloģiskā tērpa elementiem.
Projekts īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

JŪRMALAS
GODA TĒRPS
2021. gadā pilsētas pašvaldība, sadarbībā ar tautas tērpu ekspertiem un rokdarbu meistariem, ir izveidojusi Jūrmalas goda tērpu. Tērpa izstrādi vadīja Jūrmalas Amatnīcas meistare Sarmīte Sedliņa. Lai palīdzētu tērpam kļūt par jūrmalnieku identitātes zīmi, Jūrmalas Amatnīca 2022. gadā īsteno projektu “Jūrmalas Goda tērps katram jūrmalniekam”. Tā ietvaros var iepazīties ar goda tērpa tapšanas gaitu, tā galvenajām sastāvdaļām, krāsu, materiālu un citu elementu izvēli, kā arī 4 video meistarklašu ietvaros meistaru vadībā uzzināt tērpa detaļu izgatavošanas iespējas. Lai ikvienam jūrmalniekam būtu pēc iespējas vieglāk izveidot sev Goda tērpu, ir izstrādāts informatīvs materiāls par tautastērpa valkāšanu un komplektēšanu, piegriežņu sagataves un apkopots meistaru saraksts, kas var nodrošināt tērpa detaļu vai aksesuāru izveidi.
Projekts īstenots Jūrmalas valstspilsētas atbalstu „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros.

KOPRADES
DARBNĪCAS

Projekta "Jūrmalnieku koprades darbnīcas" ietvaros 2023. gadā tiek īstenotas 5 darbnīcas no augusta līdz pat Ziemassvētkiem. Darbnīcu cikls jūrmalniekiem ir satikšanās un kopā mācīšanās laiks, kas stiprina savsarpējās saites un rada lokālās piederības sajūtu.
Projektu „Jūrmalnieku koprades darbnīcas” ar Jūrmalas valstspilsētas atbalstu „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros īsteno Biedrība ASNE un Jūrmalas Amatnīca.

SPIETO -ĢIMEŅU
RADOŠĀS AMATU DIENAS
2022. gadā no 25. līdz 29. jūlijam Jūrmalā aizritēja dienas nometne Jūrmalas daudzbērnu ģimenēm, kur ar amatu prasmēm dalījās Jūrmalas un Ķemeru Nacionālā parka amatnieki.
SPIETO radošās dienas ir satikšanās brīdis, kas ļāva apjaust, ka Jūrmalā dzīvo radošas un kuplas dižsaimes. Bērni mācījās līdzās saviem vecākiem, stiprinot savstarpējās saites un kopīgi augot. Saimes iepazinās un iepazīti tika arī vietējie meistari, kas spēj sniegt izzinošas meistarklases ik vienam intersentam.
Radošās amatu dienas Jūrmalā rīko Biedrība "ASNE", sadarbībā ar Jūrmalas Amatnīcu. Projekts tiek īstenots Sabiedrības integrācijas fonda mērķprogrammas "Ģimenei draudzīgas vides veidošana" ietvaros.