VIRTĀLĀS MEISTARKALSES
DŪRGAĻU JEB
MAUČU ADĪŠANA
Meistare Sarmīte Sedliņa
Darbnīcas laikā var apgūt mauču adīšanu, kas ir veidoti viscaur no pērlītēm. Šo tehniku izmanto, darinot Alsungas maučus. Rokas locītavu sildošās aproces jeb mauči bija 20.gs.plaši pazīstami visā Latvijā, košākie bija atrodami Kurzemē un tur tos dēvēja par dūrgaļiem.
ETNOGRĀFISKO
CIMDU ADĪŠANA
Meistare Dace Starka
Meistarklases laikā iepazīsim etnogrāfisko cimdu darināšanas noslēpumus un pamata prasmes – valdziņu uzmešana un valnīša veidošana, raksta ierīkošana, īkšķa veidošana un cimda nobeigums.
Māksliniece un pedagoģe Dace Starka cimdu adīšanas prasmes mantojusi no mātes Daigas Grasmanes, kas atzīta par Latvijā labāko cimdu īkšķu adītāju.
ZIEDAINO JOSTU
AUŠANA
Meistare Arta Māldere
Meistarklases laikā iepazīsim jostas aušanu bez stellēm - diegu aprēķināšanu, bizes uzmešanu, nīšu uzsiešanu un aušanu.
Māksliniece Arta Māldere ar aušanu nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus, viņas darbi ir izstādīti dažādās izstādēs, kā arī no jau vairāk nekā 12 gadus Arta Māldere ir Bulduru aušanas studijas vadītāja Jūrmalā.
CELU JOSTAS
AUŠANA
Meistare Agnija Saprovska
Meistardarbnīcas laikā aplūkosim celu jostas veidošanas pamatpricipus un kopīgi savērsim un audīsim skujotas jostas rakstu. Gūsim ieskatu arī dzijas sagatavošanā jostu aušanai un īsu pārskatu par celu aušanas tehnikas dažādajām iespējām un pielietojumu. Agnija Saprovska jostas aušanas prasmes ir apguvusi pie Lillijas Baltgalves-Treimanes.
SAULES GADA RITS MŪSDIENĀS
Rituālu un godu vadītāja Māra Brante
Meistarklases ietvaros uzzināsim kā mūsdienās svinēt Meteņus, Ūsiņus vai Apjumības, kā rast šiem svētkiem nozīmi un pielietojumu, iedzīvinot senās tradīcijas laikmetīga cilvēka ikdienā. Māra Brante - seno zināšanu glabātāja, dainu meditāciju un ugunsrituālu vadītāja, ir devusi nozīmīgu ieguldījumu latvisko tradīciju kopšanā un saglabāšanā Jūrmalā.
KNIPELĒTO
MEŽĢĪŅU VEIDOŠANA
Meistares Dagmāra un Gita Prībergas
Šajā virtuālajā meistarklasē tiekamies ar knipelēto mežģīņu meistarēm, jūrmalniecēm Dagmāru Prībergu un Gitu Prībergu, lai uzzinātu par knipelēto mežģīņu vēsturisko attīstību un to veidošanas noslēpumiem.
2021. gadā knipelēto mežģīņu darināšanas prasmes ir iekļautas Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
SENO ROTU
DARINĀŠANA
Meistars Mārtiņš Tiltnieks
Šajā virtuālajā meistarklasē tiekamies ar jūrmalnieku, rotu meistaru Mārtiņu Tiltnieku, lai gūtu ieskatu un smeltos iedvesmu saktiņas izgatavošanai.
Meistarklases laikā uzzināsim par seno rotu veidošanas pamatprincipiem un kopā ar meistaru varēsim izgatavot pakavsaktu.
KOKLES SPĒLES
PAMATI
Meistare Dina Liepa
Šajā virtuālajā meistarklasē tiekamies ar jūrmalnieci, kokles spēles meistari Dinu Liepu, kura ir gan pieredzējusi kokles spēlētāja, gan arī ir apmācījusi daudzus jo daudzus kokles spēles interesentus.
Meistardarbnīca paredzēta kā ievads kokles spēles apmācībā, tās laikā varēs apgūt galvenos akordus un spēles principus, kā arī nospēlēt pirmo melodiju.
DRAVNIECĪBAS
PAMATI
Biškopis Mārtiņš Gulbis
Šajā virtuālajā meistarklasē tiekamies ar jūrmalnieku, bišu saimju kopēju un Ķemermedus bitenieku Mārtiņu Gulbi, lai Darbnīcas laikā uzzinātu praktiskās biškopības pamatdarbības - rāmju stiepļošanu, vaska iešūnošanu, ziedputekšņu novākšanu, zieputekšņu kaltēšanu, saimju apskati pavasarī.
AROMĀTISKĀS ZIEPES
UN KRĒMI
Meistare Evita Bhandari
Šajā virtuālajā meistarklasē tiekamies ar aromterapijas speciālisti Evitu Bhandari, lai uzzinātu, kā mājas apstākļos pagatavot skaistumam un veselībai noderīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus - lūpu balzāmu, šķidrās krēmziepes, barojošu ādas kopšanas krēmu un ādas skrubi.
LATVISKĀS PIRTS
RITUĀLS
Pirtnieces Inese Namniece un Gunta Liepiņa.
Meistarklases laikā varēsim uzzināt par latviskā pirts rituāla pamatprincipiem – kā gatavoties pirts rituālam, kādas ir tā galvenās norises un nozīme, kāda ir pirts loma cilvēka un dabas saskarsmē, kā arī gūt priekšstatu par pirtsslotu sagatavošanu un pirts rituāla gaitu.